Błogosławieństwo Papieża – dziś 18:00

Papież Franciszek jest w łączności z całym kościołem podczas pandemii. Jest dla nas przykładem jak postępować w tym trudnym czasie. Zachowuje środki ostrożności i udaje się po pomoc i wsparcie do Boga. Najważniejsze abyśmy ufali Bogu.

Nas bardzo poruszył jego samotny spacer pustymi ulicami Rzymu.

W ostatnią środę 25 marca w samo południe wielu z nas odmawiało z nim wspólnie Ojcze nasz. Dzisiaj odbędzie się kolejne wyjątkowe wydarzenie  w walce z pandemią koronawirusa oraz o wsparcie dla walczących z wirusem.

Jak podaje katolicki serwis

 

Franciszek – jak Mojżesz. Pojawi się na placu św. Piotra, gdzie nie ma nikogo. Z Najświętszym Sakramentem. Jak Mojżesz będzie wznosił ręce i prosił, żeby Bóg się ulitował nad nami. Udzieli błogosławieństwa miastu i światu, odpustu zupełnego, byśmy zaczęli od nowa!

Bądźmy dzisiaj w łączności z papieżem i skorzystajmy z mocy błogosławieństwa i możliwości odpustu.

Papież zaprasza nas tymi słowami:

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra, chociaż plac będzie pusty. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To wydarzenie będzie transmitowane on-line

https://pl.aleteia.org/2020/03/27/przyjmij-specjalne-blogoslawienstwo-papieza-z-odpustem-transmisja-live-z-watykanu/

 

Wczoraj specjalnie na tę okazję na plac św. Piotra został przetransportowany cudowny krucyfiks z kościoła św. Marcelego.

W czasie pożaru, który zniszczył prawie cały kościół, ocalał zupełnie nienaruszony krucyfiks. To była niezwykła sytuacja, ponieważ po ludzku patrząc, nie było możliwości, aby krzyż nie spłonął.

Na zdjęciu (GABRIEL BOUYS / AFP) Jan Paweł II obejmuje krzyż na znak pokuty i czci. Wydarzenie to miało miejsce 12 marca 2000 roku w Bazylice św. Piotra podczas Dnia Przebaczenia, kiedy papież Jan Paweł II prosił Boga o przebaczenie grzechów popełnionych przez synów i córki Kościoła zarówno w przeszłości, jak i w czasach obecnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krucyfiks ten ocalił Rzym od epidemii. W XVI w. był on niesiony w procesji przez dzielnice miasta, aby ustała w Rzymie „Wielka zaraza”.

Kiedy w 1522 r. w Wiecznym Mieście zaczęła się w szybkim tempie rozwijać epidemia dżumy, jej mieszkańcy wynieśli krucyfiks na ulice Rzymu. Przez ponad dwa tygodnie wierni – niosąc krzyż w najdalsze zakątki miasta – modlili się o powstrzymanie epidemii i uratowanie od zagłady.

Jak mówią przekazy – tam, gdzie niesiony krzyż docierał, stopniowo choroba rzeczywiście mijała. Kiedy po 16 dniach grupa modlących się przyniosła krucyfiks do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła. Od tamtej pory krucyfiks San Marcello uważany jest do dzisiaj przez mieszkańców Rzymu za cudowny.

Papież Franciszek zaprasza każdego z nas do zaufania w Bożą obecność i opatrzność również w czasie epidemii koronawirusa.

 

 

46total visits,1visits today

O autorze

Zostaw wiadomość

*

captcha *