Konkursy, zagadki i inspiracje jak spędzić wartościowo czas

4208total visits,2visits today

Święta Zofia

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejnego świętego. Jedna z najbardziej popularnych świętych. Zofia to przepiękne imię. Zofia oznacza mądrość. Czy wiecie, że miała trzy córki ? Jak miały na imię ? Jej córki nazywały się Wiara, Nadzieja i Miłość. Mama...
Czytaj dalej →

Święty Pankracy, Bonifacy i Serwacy

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Czy jesteście zaskoczeni chłodną pogodą w maju?  Tak jest prawie każdego roku. Moja babcia mówi, że to przyszli „zimni ogrodnicy”. Ostatniej nocy u mnie było tylko 2 stopnie, ale np. w Łomży padał śnieg. Zobaczcie na filmiku z netu: Św. Pankracy, św....
Czytaj dalej →

Święty Stanisław

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejnego świętego patrona Polski – biskupa Stanisława ze Szczepanowic. Żył w XI w. i był bardzo odważny. Walczył o prawdę i sprawiedliwość. Nie bał się upominać nawet króla.            ...
Czytaj dalej →

Święty Florian

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejnego świętego. To patronka strażaków ? Był rzymskim żołnierzem i chrześcijaninem. Ale dlaczego jest patronem strażaków ? Posłuchajcie wyjaśnienia. #Poznajświętego: Jak św. Florian został strażakiem? (patronem)...
Czytaj dalej →

Przygotowanie do Lednicy

3 maja ruszają 33 – dniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski – w ramach przygotowania do Lednicy. Od 3 maja – każdego dnia będą się ukazywały filmiki rekolekcyjne na kanale LEDNICA 2000: 1. Na Youtube: https://www.youtube.com/user/lednica2000/videos 2. Na...
Czytaj dalej →

Święta Katarzyna

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejnego świętego. To patronka mojej mamy ? Święta Katarzyna pochodziła ze Sieny. Żyła w XIV w. Była kobietą niezwykłą. Została ogłoszona nie tylko świętą, ale również doktorem kościoła i patronką Europy.    ...
Czytaj dalej →

TYDZIEŃ BIBLIJNY

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj piszę do Was, ponieważ ten tydzień jest ogłoszony Tygodniem Biblijnym. Po prostu chcę Was  zachęcić do czytania Pisma Świętego, a najmłodszych do oglądania bajek biblijnych. Moi rodzice często powtarzają, że wiara się rodzi ze słuchania....
Czytaj dalej →

ŚWIĘTY MAREK

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejnego wyjątkowego świętego. Lubię go ze względów osobistych. To patron mojego taty Marka. Zawsze jak ktoś u nas w domu ma urodziny albo imieniny to  idziemy na mszę świętą i modlimy się w jego intencji. Ze względu...
Czytaj dalej →

ŚWIĘTY WOJCIECH

Hejo, Z tej strony Agnieszka. Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejnego świętego. Jego imię po niemiecku to Adalbert, a hiszpańskie Adalberto. Na pierwszy rzut oka trudno powiązać to imię z Wojciechem. Nasz święty urodził się na terenie Czech i otrzymał słowiańskie imię Wojciech,...
Czytaj dalej →