Jan Paweł II i polscy misjonarze

„Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”

Jan Paweł II

 

Dzisiaj obchodzimy 15 rocznicę śmierci Karola Wojtyły. ŚWIETY JAN PAWEŁ II był najlepszym ambasadorem Polski. Wiele razy zdarzyło nam się na naszych misyjnych ścieżkach poznawać nowych ludzi, którzy zachwycali się, że jesteśmy Polakami tak jak Jan Paweł II. Pracując jako misjonarze świeccy w Ameryce Południowej widzieliśmy wielokrotnie jak ludzie z wielkim szacunkiem i miłością mówią o naszym wielki Polaku i głowie kościoła. Kiedy odwiedzaliśmy biedne kolumbijskie lub paragwajskie domy gospodarze z dumą pokazywali nam obrazy i obrazki z polskim papieżem, wycięte z gazety zdjęcia.

Bardzo często prosimy Jana Pawła II o pomoc i wsparcie w misyjnych trudnościach.

Mieliśmy oboje okazję zobaczyć naszego polskiego papieża kiedy był w Gdańsku. To było niesamowite przeżycie. Oboje mieliśmy poczucie, że właśnie zobaczyliśmy świętego. Bił od niego spokój i Boża miłość.

Zawsze Jan Paweł II był dla mnie wielkim autorytetem. Jego słowa „Wymagaj od siebie, nawet gdyby inni nie wymagali” stały się moim mottem i wielokrotnie w trudnych chwilach, gdy brakowało mi sił, wspominałam je , modliłam się i siły przychodziły.

Nigdy nie zapomnę przemówienia papieża na Westerplatte.

Przesyłam link do fragmentu:

Każdy ma swoje Westerplatte

https://www.youtube.com/watch?v=Tg5ciDOIyvo

W intrenecie można znaleźć całe przemówienie.

Zachęcamy do posłuchania, szczególnie dzisiaj.

 

Jesteśmy wdzięczni za naszego polskiego papieża i gorąco polecamy, aby pamiętać o Nim i prosić go o pomoc szczególnie, gdy modlimy się za Polskę.

Papież zostawił po sobie wiele przepięknych kazań, książek i dokumentów kościoła.

Na koniec dzisiejszych rozważań przytoczę słowa papieża, które bardzo pasują do dzisiejszych trudnych czasów pandemii. Pan Bóg potrafi wyprowadzić wielkie dobra z trudnych sytuacji. Wielokrotnie doświadczyliśmy tego w naszym życiu. Tak bardzo warto zaufać Jezusowi i czerpać od Niego siły w trudności.

„Nie ma zła, z którego Bóg nie mógłby wyprowadzić większego dobra. Nie ma cierpienia, z którego nie mógłby uczynić drogi prowadzącej do Niego”

Św. Jan Paweł II

32total visits,1visits today

O autorze

Zostaw wiadomość

*

captcha *