Ks. Arkadiusz Okroj nowym biskupem pomocniczym Diecezji Pelplińskiej

Wiadomość ta jest wielką radością zarówno dla Diecezji Pelplińskiej, która nie posiadała biskupa pomocniczego od listopada 2017 r., kiedy dotychczas pełniący tę posługę bp Wiesław Śmigiel został mianowany ordynariuszem toruńskim, jak i w sposób szczególny dla chmieleńskiej wspólnoty parafialnej skąd wywodzi się Biskup Nominat.

Ks. dr Arkadiusz Okroj urodził się 27 V 1967 r. Pochodzi z Chmielna, gdzie ukończył szkołę podstawową. Maturę zdał w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach. Następnie  podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 r. Po niemal pięcioletniej posłudze w Drzycimiu został przeniesiony do parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej. W latach 1997-2000 studiował na KUL-u, gdzie obronił doktorat z teologii duchowości. Przez 10 lat był ojcem duchownym w seminarium. Przez wiele lat prowadził piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Zajmuje się formacją dziewic konsekrowanych w Diecezji Pelplińskiej. Jest też dyrektorem podkomisji Episkopatu Polski ds. prywatnych  form  życia  konsekrowanego. Od 2017 r. jest moderatorem formacji stałej kapłanów w Diecezji Pelplińskiej. Otrzymał tytuł kapelana honorowego Jego Świątobliwości (prałata). Od  2010 roku do chwili obecnej był proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Ks. Arkadiusz Okroj przyjął sakrę biskupią w pierwszą sobotę marca – 2 marca 2019 r.  Wezwaniem biskupim są słowa: Euntes Evangelium praedicate – Idąc, głoście Ewangelię.

 

Zachęcamy wszystkich parafian do wspierania modlitwą nowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Pelplińskiej.

 

Modlitwa za ks. biskupa Arkadiusza

Panie Jezu Chryste, Najwyższy i Wieczny Kapłanie, dziękujemy Ci za powołanie Księdza Arkadiusza Okroja na biskupa pomocniczego naszej Diecezji. Prosimy Cię, prowadź go i obdarzaj Twoimi łaskami, by w mocy Ducha Św. głosząc Dobrą Nowinę i sprawując święte sakramenty prowadził lud do zbawienia.

Spraw Panie by Twoja łaska pozwalała mu odnajdywać  zagubionych, pokrzepiać wątpiących, umacniać słabych, uzdrawiać chorych, nawracać grzeszników – będąc dla całego ludu przykładem świętości oraz wzorem gorliwości i miłości. Niech św. Michał Archanioł będzie jego tarczą i obroną od wszelkiego złego.

Niech Pani Nasza Chmieleńska i bł. Stefan Wincenty Frelichowski mają naszego księdza biskupa Arkadiusza w swojej szczególnej opiece, wstawiając się za nim przed Obliczem Najświętszej Trójcy.

 Amen.

 

2238total visits,4visits today