MINISTRANCI

ZBIÓRKI DLA MINISTRANTÓW O GODZ. 12.00 w każdą Sobotę.

Dla kandydatów na ministrantów w każdą sobotę o godz. 11.30.

Czy myślałeś kiedyś, aby zostać ministrantem?

JEŚLI CHCESZ:

  • SŁUŻYĆ PANU BOGU
  • Świetnie się bawić na wspólnych wyjazdach
  • Poznawać Liturgię
  • Poznawać nowych kolegów podczas zbiórek
  • Należeć do Elitarnej Ministranckiej drużyny sportowej i grać co tydzień w Piłkę Nożną

 

ZOSTAŃ MINISTRANTEJ W NASZEJ PARAFII

Do grupy ministrantów zapisywać się można w każdym okresie roku liturgicznego w zakrystii.

Kim jest ministrant?

1.Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej. 

2.Ministrant jest tym, który NIESIE ZNAKI. Ministrant niesie pewne określone przedmioty, które dla liturgii są niezbędne. Są to przedmioty, które dla liturgii mają szczególne znaczenie. One mają ludziom wierzącym coś przedstawić i wskazać na inną rzeczywistość. 

3.Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych! Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii” nie tak jak w kinie albo przed telewizorem tylko słuchać czy oglądać! 
,,Uczestniczyć w liturgii” to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!

„Wasza służba nie powinna się ograniczać tylko do świątyni; musi ona promieniować na otoczenie, w którym żyjecie, na co dzień: na szkołę, rodzinę i inne dziedziny życia społecznego. Ten bowiem, kto może służyć Jezusowi Chrystusowi w Kościele, musi być Jego świadkiem także w świecie.”

2940total visits,5visits today