Misyjne opowieści cz. 1

MAK i wspomnienia z Kolumbii

MAK to skrót od pierwszych liter imion: Marek (tata), Agnieszka (córka, lat 12) i Kasia (mama).

Jesteśmy członkami Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego i od 2017 roku pracujemy jako wolontariusze na misjach (Kolumbia, Paragwaj i aktualnie Indonezja)

Zapraszamy do czytania naszych misyjnych makowych opowieści na stronie parafialnej w Kąciku Misyjnym, aby dowiedzieć się min.:

• Jak wygląda życie na misji ? Czym zaskoczyli nas lokalni mieszkańcy (Kolumbijczycy, Paragwajczycy, Indonezyjczycy) ?
  • Dlaczego całą rodziną pojechaliśmy na misje ?
  • Czy warto było zostawić wygodne życie w Polsce, aby przelecieć na inną półkulę i pomagać ?
  • Jak wygląda życie rodziny i nauka na misji ? Jakie zadania wykonujemy na misjach?
  • Czy są jeszcze plemiona, które nie słyszały Ewangelii ?
  • Jakie misyjne przygody przeżyliśmy ?
  • W jaki projekt obecnie się angażujemy ?

Na początek trochę wspomnień z misji w Kolumbii.

Kolumbia – praca misyjna w parafii rok 2017  (z makowego misyjnego pamiętnika)

Służymy z radością w werbistowskiej parafii Jesus Obrero w Monteria (Kolumbia). Bierzemy udział w wielu spotkaniach różnych grup: lektorów, werbistów świeckich, małych misjonarzy, dzieci pierwszokomunijnych. Przygotowujemy  prezentacje, które pokazujemy w czasie spotkań w kościele.

Nasi obecni parafianie są niezwykle serdeczni i otwarci. Chętnie angażują się w nasze pomysły. Organizujemy różne wydarzenia  np. procesję wszystkich świętych. Marek buduje grotę dla Maryi na placu przy kościele (w następnym wpisie opowiemy o kulcie Rosa Mistica w Kolumbii).

Odwiedzamy chorych w domach i w szpitalach. Co niedzielę wyruszamy na misję w parafii, odwiedzamy domy parafian, opowiadamy o miłości Boga, czytamy razem Pismo święte i  modlimy się. Wyjście na misję rozpoczynamy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. To niesamowicie umacnia.

Jesteśmy zapraszani również do innych parafii, gdzie dajemy świadectwo, opowiadamy o wolontariacie misyjnym i  radości z pracy dla bliźnich.