Misyjne opowieści cz. 2

Rosa Mistica – Róża Duchowna

z makowego misyjnego pamiętnika

 

Marek budował grotę dla Maryi na placu przy kościele w parafii Jesus Obrero w Monteria w Kolumbii.

Mieliśmy szansę uczestniczyć w budowaniu  i obserwować powstanie groty,  poświęconej Matce Bożej Róży Duchownej  przy naszym kościele od wbicia pierwszej łopaty po inaugurację. Na zdjęciach możecie zaobserwować jej powstanie. Na pierwszych zdjęciach Marek wozi w taczce materiały budowlane z proboszczem, ubija ziemię (jako zagęszczarka gruntowa) i fuguje grotę z kościelnym Rubenem. A na kolejnych zdjęciach widać jak powstaje grota aż do uroczystego wniesienia figury Matki Boskiej Róży mistycznej i pierwszej mszy świętej odprawianej przy nowej kaplicy.

 

Grota została poświęcona Rosa Mistica. To imię matki Bożej w tłumaczeniu na język polski to Róża Mistyczna albo Róża Duchowna.

W Kolumbii bardzo zaskoczyło mnie pytanie: Którą Matkę Bożą lubisz najbardziej? Widząc zdziwienie w moich oczach rozmówcy precyzowali pytanie, którą Matkę Boża czcisz najbardziej i do której się modlisz ? za pierwszym razem odpowiedziałam: Przecież Matka Boża jest tylko jedna. To jest Maryja- matka Jezusa. Nie modlę się do niej, tylko proszę ją o wstawiennictwo i przez nią modlę się do Jej Syna Jezusa Chrystusa. Okazało się, że każdy Kolumbijczyk ma wybraną Matkę Bożą (Fatimską albo z Guadelupe albo z Lourdes albo z Aparecida albo z Chiquinquira, Rosa Mistica etc).

 

Kult Róży Duchownej

Maryja objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierina w 1947 roku w Montichiari w białym płaszczu przyozdobionym trzema różami: białą, czerwoną i złotą. Biała róża oznacza Niepokalane Poczęcie Matki Bożej, czerwona mówi o Niej, iż jest Bolesną Królową i Matką Miłosierdzia, a złota przypomina, że przysługują Jej tytuły Królowej Nieba i ziemi oraz Matki Kościoła. W kolejnych objawieniach Maryja nazwała różami oddane sobie dusze. Róża biała na płaszczu Maryi oznacza du­sze żyjące duchem modlitwy. Róża czerwona dusze pokutujące i gotowe do ofiar. Złota róża oznacza dusze żyjące duchem wynagradzającym za grzechy i niewierności.

Już w pierwszym objawieniu z wiosny 1947 r., Matka Boża nawiązała do tych dusz, mówiąc do Pieriny tylko trzy słowa:

Modlitwy, wynagrodzenia, pokuty”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podstawie „Godzina łaski dla świata”,
kwartalnik „
Królowa Różańca Świętego„, numer 4/2012

 

 

W tych trudnych czasach epidemii pamiętajmy aby zwracać się do naszej Matki w niebie. Pamiętajmy, że pierwszy cud Jezusa miał miejsce w Kanie Galilejskiej. Jezus uczynił go na prośbę swojej Matki. Był to cud przemiany i  cud maryjny. To był pierwszy cud na prośbę Maryi, bo tylko Bóg czyni cuda. Maryja wyprasza dla nas wiele cudów. Prośmy ją o wstawiennictwo. Jezusowi trudno odmówić Matce.

Zapraszamy na nasz parafialny różaniec codziennie o 20.30 na kanale Parafia Chmielno. Poniżej link do naszego pierwszego różańca: https://www.youtube.com/watch?v=-IDgezs3g-4&t=11s

84total visits,1visits today

O autorze

Zostaw wiadomość

*

captcha *