NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Alleluja ! Jezus żyje !

Dzisiaj w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, obchodzimy Święto Miłosierdzia .

W czasie jednej z wizji Jezus powiedział do św. siostry Faustyny Kowalskiej: „Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: (c) 1987 Congregation of Marian Fathers of the Immaculate Conception of the B.V.M. Stockbridge, MA 01263

 

 

 

 

 

 

Jakże cieszę się, ze wielokrotnie na misjach i dzisiaj tutaj mogę mówić o Bożym Miłosierdziu.

Od 20 lat na całym świecie obchodzone jest święto Miłosierdzia. Kult Miłosierdzia Bożego rozwinął się na cały świat. Św. Faustyna jest drugim, zaraz po Janie Pawle II,  najbardziej znanym Polakiem wśród katolików świata.

Najbardziej znane sanktuaria Miłosierdzia Bożego są zlokalizowane w Krakowie i W Wilnie.  Poniżej zdjęcia z sanktuarium w Kolumbii z miejscowaści Cali, w której pracowaliśmy na misjach  i sanktuarium na Filipinach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanktuarium kolumbijskie Jezusa Miłosiernego w Cali (Santuario Señor jesús de la divina misericordia)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Misamis Oriental na Filipinach

 

Ilekroć myślę o miłosierdziu nie mogę się nie dziwić, że Bóg ma tyle cierpliwości do grzesznika. Ważne jest też to, że miłosierdzie Boże to nie jest pobłażliwość dla grzechu. Bóg zawsze na nas czeka i nigdy się nie zniechęca i daje nam kolejną szansę. Nawet jeśli Twoje serce cię oskarża , Bóg jest większy od Twojego serca.

Istotą nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia jest postawa ufności wobec Pana Boga, która jest biblijną postawą wiary, zawierzenia Bogu, co w praktyce oznacza pełnienie Jego woli zawartej w przykazaniach, obowiązkach stanu, błogosławieństwach i radach ewangelicznych, czy też w rozpoznanych natchnieniach Ducha Świętego. Drugim istotnym warunkiem tego nabożeństwa jest postawa miłosierdzia wobec bliźnich, która sprawia, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wymaga kształtowania w sobie ewangelicznej postawy czynnej miłości wobec ludzi.

 

Bardzo lubię następujące słowa św. Faustyny:

Miłosiernym może być tylko ten, kto ma jakąś przewagę. … Miłosierdzie to szlachetna rycerskość w sytuacji, gdy masz przewagę.

Miłosierni to ludzie nieprzeciętni, odważni, myślący, podejmujący wysiłek miłości, to prawdziwi bohaterowie.

Kiedy na misjach rozmawiamy na temat szczęścia często powtarzamy te słowa i to, że nie można być szczęśliwym bez prawdziwego przebaczenia.

Bądź dzisiaj bohaterem! Przytul się do Jezusa Miłosiernego! On Tobie wybacza wszystko.

Bądź bohaterem wybacz i Ty ! Wszystko !

 

Polecamy dwa ciekawe rozważania o miłosierdziu.

SzustaRano [#309] MIŁOSIERDZIE

https://www.youtube.com/watch?v=lCl3xpO2Wsk

 

#NiedzielaMiłosierdzia #AbpRyś #Łódź

Abp Ryś na Niedzielę Miłosierdzia | Łódź 2019

https://www.youtube.com/watch?v=OEJd6fsn6F0

 

Warto też obejrzeć film fabularny o świętej Faustynie

 

 

 

 

 

 

 

Miłość i Miłosierdzie – Zwiastun PL (Official Trailer)

https://www.youtube.com/watch?v=_dKl1guX2X0

Film można obejrzeć min. na KATOFLIX –  wypożyczalnia internetowa dobrych, wartościowych filmów, głównie z przesłaniem chrześcijańskim

https://katoflix.com/film/milosc-i-milosierdzie

 

52total visits,1visits today

O autorze

Zostaw wiadomość

*

captcha *