XVII Niedziela Zwykła

1. Witamy wszystkich Miłych Gości, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa i Msze św. Wszystkim którzy kończą swój pobyt w Chmielnie życzymy Błogosławieństwa Bożego w codziennych obowiązkach i zapraszamy za rok.
2. Dziękujemy wszystkim za udział w Wielkim Odpuście w Sianowie i już zapraszamy w niedzielę 22 sierpnia na Pielgrzymkę Parafii Chmieleńskiej do Królowej Kaszub do Sianowa. Nasza Parafia „prowadzi” Mszę św. o godz.19:00, różaniec o 20:30 i Apel Sianowski z procesją.
3. Wspominamy dzisiaj w Kościele św. Jakuba i św. Krzysztofa. Zapraszamy kierowców, pielgrzymów, podróżujących, na Msze św. i poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Tegoroczne hasło Ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa brzmi: „w Drogę do źródła Życia”.
4. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.
5. Zapraszamy na Uroczystości 800 – lecia Chmielna. Uroczystości rozpoczną się w chmieleńskim kościele o godz. 15:00 w niedzielę 25 lipca Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.
6. W środę 28 lipca ok. 9:30 gościć będziemy pielgrzymów wędrujących z Helu na Jasną Górę. Zachęcam do gorącego powitania Pielgrzymów i przygotowania poczęstunku.
7. Rozpoczyna się miesiąc-sierpień, a wraz z nim sierpniowy apel o abstynencję. Zrezygnujmy z napojów alkoholowych! Niech będzie to dar naszej miłości do Boga i bliźnich. Pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.
8. Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą o wsparcie akcji szczepień: „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”.
9. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w codziennych pracach oraz w niedzielnym wypoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE.

Duszpasterze Parafii Chmieleńskiej