II Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa okres Wielkiego Postu. Jest to w Kościele czas pokuty i odnowy. Zachęcamy do osobistych postanowień i wyrzeczeń.
  2. Dzisiaj ofiarności parafian polecamy zbiórkę do puszek na rzecz polskich misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:00 i 18:00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym.
  1. Zachęcamy dorosłych do jałmużny postnej. Ofiary możemy składać do skarbonki pod chórem (skarbonka św. Antoniego). Najmłodsi mogą również uczyć się tej tradycyjnej formy. Dzieci składają ofiary do otrzymanych skarbonek miłosierdzia i przyniosą w darze dla najbiedniejszych w Niedzielę Palmową.
  2. W najbliższym tygodniu dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. Po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na „Godzinę Świętą”. W I piątek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu od 15:00, w tym czasie okazja do spowiedzi świętej, a Komunia św. o godz. 16:00.
  3. W I piątek, tj. 5 marca odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o potwierdzenie obecności.
  4. W I sobotę, tj. 6 marca wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi Panny zapraszamy na Msze św. połączoną z modlitwą różańcową.
  5. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu, SZCZĘŚĆ BOŻE.

Duszpasterze Parafii Chmieleńskiej