XIX Niedziela Zwykła

1. Witamy wszystkich Miłych Gości, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do naszego kościoła w niedziele i święta jak również w dni powszednie. Wszystkim, którzy kończą swój pobyt w Chmielnie i okolicach życzymy błogosławieństwa Bożego w codziennych obowiązkach i zapraszamy za rok.
  2. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca, tradycyjnie, kolekta Wszystkich ofiarodawców włączamy do modlitwy podczas niedzielnej sumy parafialnej. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie i troskę o nasze wspólne dobro – świątynie chmieleńską.
  3. Dzisiaj zapraszamy do naszej świątyni na godz. 19:00 na koncert z cyklu „Usłyszeć Chmielno”.
  4. W piątki sierpnia koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  5. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień świąteczny rozpoczniemy godzinkami do Niepokalanego Poczęcia NMPanny o godz. 6:30, a Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Prosimy o przyniesienie do błogosławieństwa, kłosy zbóż, ziół i kwiatów. Uroczystości odpustowe odbywają się w Kolegiacie Kartuskiej i Bazylice Katedralnej w Pelplinie.
  6. W niedziele 23 sierpnia nasza parafia została zaproszona do Sanktuarium w Sianowie na 19:00 na Mszę św., różaniec oraz Apel Sianowski z procesją. Zaplanujmy już dziś wieczór z modlitwą w Sanktuarium w Sianowie.
  7. W niedzielę 30 sierpnia serdecznie zapraszamy na dożynki w Chmielnie. Tegoroczne dziękczynienie za plony rozpoczniemy i zakończymy świąteczną Mszą o godz. 11:00.
  8. Zapraszamy od 1 września do zamawiania intencji na nowy rok kalendarzowy. Zapraszamy do biura parafialnego po Mszach św.
  9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl
  10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w codziennych pracach oraz w niedzielnym wypoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE.

Duszpasterze Parafii Chmieleńskiej