I Niedziela Adwentu
Nowy Rok Kościelny

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy święty czas Adwentu. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie o 6:30 i 18:00. Zachęcamy wszystkie dzieci do obecności na roratach, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Ogłaszamy Konkurs dla dzieci na najpiękniejszy i samodzielnie przygotowany Lampion Adwentowy.
  2. Zapraszamy w środę 30 XI po Mszy św. wieczornej na katechezę dla Dorosłych.
  3. W I czwartek miesiąca tj. 1 XII modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:00.
  4. W czwartek 1 XII zapraszamy uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o 18.00 i spotkanie.
  5. W I piątek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu od 15:00, w tym czasie okazja do spowiedzi świętej, a o 16:00 komunia św. I piątkowa.
  6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo I–sobotnie o 6:30.
  7. Naszych chorych odwiedzimy w I piątek i I sobotę miesiąca.
  8. Rozprowadzamy „caritasowskie” świece adwentowe w cenie 10 zł. Ofiary przeznaczone są na cele dobroczynne Caritas Diecezji Pelplińskiej.
  9. W naszej wspólnocie parafialnej wraz z II niedzielą Adwentu rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, przygotowujące nas jednocześnie do uroczystości odpustowej świętego Mikołaja. Rekolekcje poprowadzi Redemptorysta o. Grzegorz z Gliwic. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  10. Caritas Parafialne w niedzielę 4 XII ogłasza zbiórkę: „Napełnij worek św. Mikołaja”. Przed każdą Mszą św. w przedsionku naszej świątyni czekają dwie osoby z workiem św. Mikołaja. Zachęcamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w tej akcji. Do worka zbieramy artykuły spożywcze, słodycze itp., by później ofiarować je w prezencie najbardziej potrzebującym.
  11. Wszystkim Parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego, SZCZĘŚĆ BOŻE.

Duszpasterze Parafii Chmieleńskiej