I Niedziela Adwentu
Nowy Rok Liturgiczny

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy święty czas Adwentu. Od poniedziałku 30 listopada zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6:30 i 18:00. Ogłaszamy Konkurs dla dzieci na najpiękniejszy samodzielnie przygotowany lampion adwentowy.
  2. Zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami we wtorek 1 grudnia między 16:30, a 17:30 (w salkach parafialnych) na „pobranie” miary do strojów I komunijnych.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Odpust ku czci św. Mikołaja. Msze św. w porządku niedzielnym, suma odpustowa o 11:00 pod przewodnictwem ks. kan. Wacława Mielewczyka, proboszcza z Przodkowa. W niedzielę odpustową zapraszamy na godz. 15:00 dzieci.
  4. W I czwartek miesiąca tj. 3 grudnia modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem (zaraz po Mszy św. wieczornej).
  5. W I piątek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00, w tym czasie okazja do spowiedzi świętej, a o 16:00 komunia św. I piątkowa.
  6. W związku z trwającymi obostrzeniami w I piątek 4 grudnia odwiedzimy tylko tych naszych chorych, którzy telefonicznie zgłoszą chęć odwiedzin.
  7. W sobotę 5 grudnia, w I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 6:30 oraz modlitwę różańcową.
  8. Nasza parafia w czasie przedświątecznym pragnie dzielić się z najbardziej potrzebującymi, dlatego w dzień odpustu parafialnego, tj. 6 grudnia organizujemy zbiórkę pieniężną do puszek. Środki zostaną przekazane na Caritas Diecezji Pelplińskiej oraz dla dzieci na Misjach świętych. Zapraszamy i prosimy o wsparcie.
  9. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w internetowych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się pod hasłem „Życiowe rekolekcje”. Nauki będą publikowane w terminie 29 listopada – 2 grudnia na stronach internetowych: nacalyswiat.pl, diecezja-pelplin.pl  i  pl oraz na kanale YouTube „Na cały Świat”.
  10. Rozprowadzamy „caritasowskie” świece adwentowe w cenie 8 zł. Ofiary przeznaczone są na cele dobroczynne Caritas Diecezji Pelplińskiej.
  11. Wszystkim Parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego, SZCZĘŚĆ BOŻE.

Duszpasterze Parafii Chmieleńskiej