Opowieść o fascynacji muzyką

Poznać i pokochać muzykę to jakby otworzyć się na całkiem nowy i fascynujący wymiar odczuwania. Świat dźwiękow i harmonii to świat w którym poruszane są emocje, umożliwiajace głębsze odkrywanie i przeżywanie piękna, jakie zawarł Stwórca w swoim dziele – Wszechświecie. Każdy może dojść krok po kroku do dostrzegania tego piękna i radowania się nim. Nie kazdemu jednak jest dane współtworzyć piękno w swiecie dźwieków. Do tego potrzebny jest jeszcze dar Boży – talent i wytrwała praca.

Nasza parafia ma to szczęście, że  o oprawę muzyczną liturgii już od  czterech lat dba Błażej Reiter z Wygody Łączyńskiej, najmłodszy organista w powiecie kartuskim. Został nim w wieku zaledwie szesnastu lat.

Może i Ty masz ukryte zdolności? Historia Błażeja, zamieszczona na portalu Kartuzy.info może stanowić przykład do naśladowania… Całość opowieści dostępna jest tutaj.

 

30total visits,1visits today

O autorze

Zostaw wiadomość

*

captcha *