Piccolli Giganti

Schola Parafialna „Piccolli Giganti” powstała w 2014 roku, z inicjatywy Proboszcza Chmieleńskiej Parafii ks. Tomasza Rakowskiego.

Początkowo jej prowadzenie objęła dyrygentka Agnieszka Kowalska – Potrykus, absolwentka Gdańskiej Akademii Muzycznej. W repertuarze Scholii znajdowały się jednogłosowe pieśni oazowe i liturgiczne, wykonywane z towarzyszeniem gitary, na której grał Szymon Hinca.

W 2017 roku opiekę nad Scholą przejęła Dominika Adamek, absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej. Od tego samego roku, pracę Scholii wspomaga także, grający na gitarze Grzegorz Puzdrowski.

Obecnie grupa liczy 25 osób, w wieku od 6 do 14 lat.

Głównym celem „Piccolli Giganti” jest przygotowanie oprawy muzycznej Mszy dla dzieci, odbywającej się cyklicznie w Chmieleńskim Kościele. Dominującym repertuarem Scholii są jedno lub dwugłosowe pieśni religijne, wzbogacone o grę na instrumentach perkusyjnych.

Od września 2018 roku, dzieci należące do Scholii Parafialnej uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, w trakcie których poznają podstawowe zasady teorii muzyki oraz rozwijają praktyczne umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych (orffowskich).

Schola Piccolli Giganti co roku bierze udział w Parafialnym Koncercie Kolęd.

Spotkania Scholii odbywają się w każdą sobotę:

Godz. 9:15 – zajęcia umuzykalniające (dla chętnych)

Godz. 10:00 – próba muzyczna

Osoby chcące dołączyć do Scholii proszone są o kontakt mailowy z osobą prowadzącą, pod adresem scholachmielno@gmail.com

 

1676total visits,2visits today