Rekolekcje „OCALENIE” w naszej parafii (od 20 IV)

33-dniowe rekolekcje „OCALENIE” – podejmowane są od 20 kwietnia przed osobistym poświęceniem się Niepokalanemu sercu Maryi które nastapi 23 maja.

Podstawowy schemat dnia zawiera poniższe składniki:
Modlitwa do Ducha Świętego, Rozważanie dnia, Lektura duchowa, Światło Matki Bożej, Światło Słowa, Wezwanie dnia, Mały wieczernik modlitwy (modlitwa indywidualna poza transmisją), Zabierz Słowo, Coś na potem.

Modlitwa indywidualna jest istotną częścią rekolekcji – nie powinno się o tym zapominać.

Czas transmitowanej na YouTube rekolekcji zaczyna się o 21:00 od retransmisji Apelu Jasnogórskiego, a potem odmawiany jest Różaniec. Rozważania podstawowego schematu zaczynają się około 21:50.

Ponieważ wielu parafian odmawia różaniec w łączności z naszymi kapłanami, można rozważyć następujący sposób uczestnictwa w rekolekcjach:
1. Różaniec 20:30 (YouTube kanał Parafia Chmielno)
2. Apel Jasnogórski 21:00 (np. TV Trwam)
3. Czas modlitwy indywidualnej (zawierający modlitwę do Ducha św. oraz Mały wieczernik modlitwy)
4. Pozostałe elementy rekolekcji od ok 21:50 (YouTube kanał Różaniec bez granic)