W dniach 22 – 24 marca 2019 r. Adam, Dominik i Jeremiasz z Parafii Chmielno uczestniczyli w dniach skupienia dla rozeznających powołanie, znane pod hasłem „Zostań klerykiem na 3 dni”.

Tradycyjnie każdy z gości zamieszkał w pokoju wraz z jednym z braci kleryków. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z księdzem rektorem, dalszymi punktami programu była droga krzyżowa, kolacja i wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasi goście mieli okazję poznać także praktyki pastoralne, w których bierzemy udział w każdą sobotę: w piątkowy wieczór losowaniem przydzielono wszystkim „klerykom na 3 dni” miejsce, do którego udali się w naszym towarzystwie w sobotę rano. Zostali tam wprowadzeni w charakter poszczególnych posług, które podejmujemy. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić dom dziecka, hospicjum, Dom Pomocy Społecznej w Bielawkach i Pelplinie. Po powrocie z wyjazdu była możliwość zwiedzania katedry lub indywidualnej rozmowy z ojcem duchownym. Po kolacji graliśmy w piłkę nożną, piłkarzyki i tenisa stołowego. Również miłośnicy planszówek znaleźli coś dla siebie. Obok tych wszystkich atrakcji i konferencji poświęconych formacji seminaryjnej dzień skupienia był dla naszych gości przede wszystkim czasem rozeznania, refleksji i wspólnej modlitwy.

 

 

1395total visits,2visits today