Tydzień Biblijny c.d.

Na naszej misyjnej drodze Biblia to nasz przewodnik i narzędzie pracy.

Wiele razy znalazłam w Słowie Bożym odpowiedź na moje pytania, wskazówki jak postąpić.

Upewniło nas w decyzji o wyjeździe na misję otrzymane słowo z Księgi Izajasza : Ja sam i mój dom służyć chcemy Panu. Wiele razy pytaliśmy Boga o radę i jeśli modliliśmy się gorliwie zawsze otrzymaliśmy jasną odpowiedź na wiele naszych pytań. Teraz wszystkie ważne decyzje konsultujemy z Panem Bogiem używając Pisma Świętego.

Wielem razy uśmiecham się, gdy otrzymuję Słowo dla mnie. Pan Bóg zna mnie tak dobrze i wie, jak do mnie trafić.

Największą radością dla misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę. Wielką radością było dla nas odwiedzanie domów w Kolumbii. Przez kilka miesięcy w każdą niedzielę o 15.00 odmawialiśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego i wyruszaliśmy w żółtych czapkach, z nazwą parafii Jesus Obrero, na kolejną ulicę w naszej parafii. Czytaliśmy pismo święte i rozmawialiśmy o tym z kolejnymi rodzinami. To było wspaniałe doświadczenie mocy Słowa i prowadzenia Ducha Świętego. Zdumiewało mnie jak płynnie mogę mówić o biblii po hiszpańsku. Duch święty często posuwał mi słowa, których wcześniej nie znałam. A najważniejsze obdarzał darem prostego tłumaczenia tego, co czytamy tak aby zrozumieli mnie mieszkańcy naszej biednej parafii. Wiele razy słyszeliśmy : To słowo idealnie pasuje…. Tego potrzebowałem dzisiaj.

Bardzo cieszyły mnie katechezy i możliwość wspólnego rozważania Pisma Świętego z  młodzieżą w Paragwaju. Nigdy nie zapomnę ich radości z odkrywania Dobrej Nowiny i tego, że najważniejsze jest to, że Bóg nas kocha.

Właśnie kiedy czytam biblię widzę jak bardzo Bóg  mnie kocha, teraz, takim jakim jestem.

Im więcej czytam, tym więcej rozumiem, co Bóg do mnie mówi. Bardzo was zachęcam do codziennego czytania Biblii i życia Słowem Bożym. Wiara się rodzi ze słuchania. Im więcej wsłuchujemy się w Słowo Boże, tym bardziej nasza wiara rośnie.

Ważne jest to, aby każdy z nas czytał Pismo Święte. Ja właśnie w ten sposób lubię rozpoczynać mój dzień. Sprawdzam, która godzina i zabieram się za czytania na dany dzień.

Korzystam z dwóch aplikacji na telefonie Pismo Święte i  Modlitwa w drodze.

Zawsze mam też na wierzchu Pismo Święte, aby móc do niego sięgnąć w dowolnej chwili. Moje Biblia jest bardzo kolorowa. Zaznaczam w niej moje ulubione fragmenty.

Jeśli nie mamy nawyku czytania Pisma Świętego codziennie można zacząć poznawanie Biblii od ewangelii i psalmów. Będzie łatwiej nam zrozumieć te części.

Bardzo zachęcam też do używania aplikacji  Lectio Divino. To metoda rozważania Pisma świętego, którą bardzo lubię. W aplikacji metoda jest dobrze opisana. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon i korzystać. Nie zajmuje to dużo czasu, a korzyść dla rozwoju duchowego ogromna.

Słowo Boże jest pokarmem dla mojego ducha. Jeżeli ciało ma zdrową dietę to jest zdrowe. Podobnie nasz duch potrzebuje karmić się czymś wartościowym i zdrowym. Tak jak dobra dieta jest lekarstwem dla ciała, tak Słowo Boże jest lekarstwem dla ducha, lekarstwem na nasze choroby, z których największą jest grzech. Słowo Boże zapewnia nas o miłości Pana Boga i daje nadzieję.