Tydzień Biblijny

Jak czytać Pismo święte ?

Jak rozważać Pismo święte w rodzinie ?

 

26 kwietnia rozpoczął się Tydzień Biblijny, w tym roku pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pan Bóg zaprasza nas, abyśmy w tym tygodniu czytali więcej Pismo Święte i rozważali je w rodzinie.

Dla mnie Pismo święte to wspaniały dar od Boga- list Boga do mnie i to ciągle aktualny. Wciąż nie przestaje mnie zadziwiać jak aktualne jest Pismo święte. Wiele razy znalazłam w Słowie Bożym odpowiedź na moje pytania, wskazówki jak postąpić. Im więcej czytam, tym więcej rozumiem, co bóg do mnie mówi. Bardzo was zachęcam do codziennego czytania Biblii i życia Słowem Bożym. Wiara się rodzi ze słuchania. Im więcej wsłuchujemy się w Słowo Boże tym bardziej nasza wiara rośnie.

Ważne jest to aby każdy nas czytał pismo święte. Ja tak najbardziej lubię rozpoczynać dzień. Korzystam z dwóch aplikacji na telefonie Pismo święte (tam wchodzę w zakładkę Czytania i mam możliwość przeczytania czytań na dany dzień) i  Modlitwa w drodze. Zawsze mam tez na wierzchu Pismo święte aby móc do niego sięgnąć w dowolnej chwili. Moje Biblia jest bardzo kolorowa. Zaznaczam w niej moje ulubione fragmenty.

Jeśli nie mamy nawyku czytania pisma swietego codziennie można zacząć poznawanie Biblii od ewangelii, psalmów. Będzie łatwiej nam zrozumieć te części Pisma świętego.

Jak już nabierzemy nawyku czytania zachęcam do przeczytania Pisma Świętego w całości. Święty Hieronim powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Warto zadać sobie pytanie : Czy znam całe Pismo Święte? Czy znam Chrystusa?

Słowo Boże jest pokarmem dla mojego ducha. Jeżeli ciało ma zdrową dietę to jest zdrowe. Podobnie nasz duch potrzebuje karmić się czymś wartościowym i zdrowym. Tak jak dobra dieta jest lekarstwem dla ciała, tak Słowo Boże jest lekarstwem dla ducha, lekarstwem na nasze choroby, z których największą jest grzech. Słowo Boże zapewnia nas o miłości Pana Boga i daje nadzieję.

Moderator dzieła biblijnego zachęca, by przygotować dom, w którym mieszkamy. – Niech na czas Tygodnia Biblijnego Biblia wyjrzy z naszych półek, regałów, bibliotek prywatnych. Połóżmy ją na stole, otwartą, aby każdy kto zechce mógł ją wciąż czytać. A może nasze wspólne modlitwy w tym czasie staną się wspólną lekturą fragmentu Mateuszowej Ewangelii. Może sięgniemy w tym czasie po dobrą biblijną lekturę, obejrzymy dobry jakościowo film o wydarzeniach Biblijnych. Polecimy komuś na facebooku dobry artykuł. Wszystko, cokolwiek zrobimy, żeby zwrócić uwagę na Słowo Boże, będzie już żywym owocem Tygodnia Biblijnego.

 

Jest wiele stron i aplikacji, które pomaga nam w przeczytaniu Biblii w czasie określonego czasu np. roku. Dla bardzo ambitnych i dla tych, którzy mogą poświęcić więcej czasu na czytanie jest też program na 90 dni.

Zapraszam, aby wejść na stronę www.ubiblijnieni.pl, tam znajdziemy plan, który pomoże nam przeczytać Pismo Święte w ciągu jednego roku.

Propozycje przebiegu liturgii słowa na każdy dzień Tygodnia Biblijnego (materiały Dzieła Biblijnego ze strony https://zgg.gosc.pl/doc/6274241.XII-Tydzien-Biblijny-i-IV-Narodowe-Czytanie-Pisma-Swietego):

26 kwietnia – TUTAJ

27 kwietnia – TUTAJ

28 kwietnia – TUTAJ

29 kwietnia – TUTAJ

30 kwietnia – TUTAJ

1 maja – TUTAJ

2 maja – TUTAJ

 

Przesyłamy kilka dodatkowych przydatnych linków:

Jak przeczytać CAŁE Pismo Święte? – 10 wskazówek, które pomogą Ci to zrobić

https://www.youtube.com/watch?v=NbxY27d1f08

 

Jak czytać Pismo Święte #15

https://www.youtube.com/watch?v=1mTc-Q2e7SY

 

Polecam gorąco również cykl rozważań poszczególnych psalmów przygotowany przez ojca Adama Szustaka.

PLASTER MIODU. Psalmy, czyli o rwaniu włosów z głowy

https://www.youtube.com/watch?v=NkXZ33WXYl8&list=PLVdrvbY9AVQp_zbsLV-JkfCHFeqljQ0ac

 

Poniżej link do psalmu 91. Warto posłuchać, ponieważ jest w nim mowa również o zarazie.

PLASTER MIODU. Psalm 91: Dom w Bogu

https://www.youtube.com/watch?v=FCUka-U6s-8

22total visits,1visits today

O autorze

Zostaw wiadomość

*

captcha *