Zwiastowanie

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zwiastowania  Pańskiego

Zwiastowanie pięknie pokazuje jak Bóg szanuje ludzi, naszą wolną wolę.

Przepiękne jest to , że Bóg daje człowiekowi wolny wybór. Czeka na odpowiedź człowieka.

Jakże wspaniale , że Maryja powiedziała Fiat i plan Boży mógł się zrealizować – na świat przyszedł nasz Zbawiciel!

Niesamowite jest też to, że logika Boża jest zupełnie inna niż nasza. Wybiera nie ze względu na inteligencję, talenty, doświadczenie życiowe, a gotowość serca aby zaufać Bogu i pokorę. Anioł przyszedł do nastolatki i to w maleńkiej miejscowości. Maryja nic nie rozumie. chce po prostu zaufać Bogu.

Tak jak my teraz. Nie rozumiemy , co się dzieje wokół nas w czasie epidemii.  Zaskakują nas decyzje i obostrzenia. Kiedy to się skończy ? Nie rozumiemy np. dlaczego autobusem może jechać 20 osób, a na mszy może być maksymalnie pięć. Mamy tyle pytań bez logicznych odpowiedzi.  Trudno nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Pytamy co teraz robić ?

Najprostsza odpowiedź dzisiaj to przyjmij Jezusa tak jak Maryja.

Przyjmij Jezusa  jako swojego Pana i Zbawiciela.

Czytaj Pismo święte. Rozważaj Jego słowo. Pan da Ci siłę i moc na ten czas i zawsze. Zaufaj Mu.

I poproś Maryję aby uczyła Ciebie jak ufać Bogu, szczególnie wtedy jak nie pojmujesz tego, co dzieje się wokół.

Proponujemy abyś z wiarą odmówił/a modlitwę zawierzenia Jezusowi:

PANIE JEZU TY KOCHASZ MNIE DZISIAJ,
TAKIEGO JAKIM JESTEM.
PRZYJMUJE PEŁNIĘ TWOJEJ MIŁOŚCI,
UZNAJĘ PRZED TOBĄ MOJĄ GRZESZNOŚĆ.
DZIĘKUJĘ CI, ŻE PRZEBACZYŁEŚ MOJE GRZECHY
UMIERAJĄC ZA MNIE NA KRZYŻU.
JEZU, UZNAJĘ W TOBIE MOJEGO JEDYNEGO
PANA I ZBAWICIELA.
ODDAJĘ CI CAŁE MOJE ŻYCIE
I OTWIERAM MOJE SERCE DLA CIEBIE.
DAJ MI SPOKÓJ SERCA I DUCHA ŚWIĘTEGO,
KTÓRY POMOŻE MI WZRASTAĆ WE WSPÓLNOCIE
MOJE RODZINY I KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO.
MARYJO, UCZ MNIE UFAĆ BOGU. AMEN.

Dzisiaj 25 marca 2020 Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20:30. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.