Życzenia Wielkanocne

„O, jak przedziwna łaskawość Twej dobroci dla nas!
O, jak niepojęta jest Twoja miłość, aby wykupić
niewolnika, wydałeś swego Syna”

Kochani Parafianie!

Pragnę przekazać wszystkim serdeczne pozdrowienia i słowa pociechy w tym świętym czasie paschalnym. Tegoroczny Wielki Post i Święta Zmartwychwstania są naznaczone szczególnym znakiem i cierpienia, i osamotnienia, i strachu, i tęsknoty oraz wołania do Boga o pomoc. Nasza słaba ludzka wiara niech w tych nadchodzących dniach Paschalnych znajdzie umocnienie. Chrystus Zmartwychwstały to jest prawda, która nas wszystkich musi na nowy ożywić i wlać nadzieje w słabe nasze serca.

„Pusty grób chce nas zachęcić do wiary i ufności, że Bóg <działa> w każdej sytuacji, w każdej osobie […]”. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Tym pozdrowieniem wielkanocnym pozdrawiają się chrześcijanie. Niech to zawołanie wybrzmiewa w naszych sercach. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał, pomimo naszego strachu i małej wiary oraz trwającej epidemii.

Życzę całej Naszej Parafii „wyjątkowych” Świąt Paschalnych.

Ks. Proboszcz