Dziecięce Koło Misyjne

Czym się zajmujemy?

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zrzesza dzieci w wieku 7-12 lat. Jego celem jest  kształtowanie misyjnej świadomości u dzieci poprzez zachęcanie ich od najmłodszych lat do modlitw, podejmowania dobrych uczynków czy wyrzeczeń w intencji rówieśników z krajów misyjnych. „Mali misjonarze” stają się pełnoprawnymi członkami tego stowarzyszenia na mocy sakramentu chrztu świętego.

Na terenie parafii formacja w ramach Dzieła odbywa się poprzez spotkania w kołach (ogniskach) misyjnych w soboty o godz. 9:30 w salce parafialnej.

W naszej parafii Koło Misyjne rozpoczęło swą działalność dnia 9 września 2023 r. Od początku istnienia Koła staramy się nieść pomoc duchową dla misji. W intencji  rówieśników ofiarujemy też swoje cierpienia, wyrzeczenia, spełniane dobre uczynki.

Spotkania Koła Misyjnego odbywają się systematycznie co tydzień, a w razie potrzeby – częściej. Prowadzone są w oparciu o Materiały Formacyjne wydawane przez PDMD w Warszawie, ale omawiamy również aktualne wydarzenia z życia naszej parafii, diecezji oraz Kościoła w Polsce i świecie.

W celu lepszego zrozumienia misyjności Kościoła, trudów pracy misjonarza i naszej roli w tym dziele uczestniczyliśmy w spotkaniu z misjonarką Klaudią Kryszewską.

Misyjny wymiar wspólnoty Kościoła pragniemy ukazywać także w środowisku lokalnym, dlatego angażujemy się w przygotowanie:

  • liturgii słowa, śpiewu na Mszę św. i rozważań różańcowych na Niedzielę Misyjną
  • liturgii słowa podczas trzeciej niedzieli miesiąca
W tym roku będziemy przygotowywać pierniczki i będziemy sprzedawać je 3.12.2023 r. po każdej mszy świętej (cały dochód przekażemy na Salezjański Ośrodek Misyjny), a przygotowane własnoręcznie kartki świąteczne wyślemy do dzieci, które zamieszkują kontynent Afryki.
 
W planach mamy jeszcze więcej…
 
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci…
 
Opiekunem Dziecięcego Koła Misyjnego jest p. Zuzanna Cybula.