I Niedziela Adwentu (3.12.2023 r.)

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy święty czas Adwentu. Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6:30 i 18:00. Zachęcamy wszystkie dzieci do obecności na roratach, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Ogłaszamy Konkurs adwentowy dla dzieci, w dwóch kategoriach: 1) Lampion Adwentowy oraz 2) Szopka Bożonarodzeniowa.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, przygotowujące nas jednocześnie do uroczystości odpustowej św. Mikołaja. Rekolekcje poprowadzi Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, o. Sylwester z Łeby. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  3. Spowiedź przedodpustowa w poniedziałek w godzinach od 9:00 do 10:00 i od 17:00. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. Zapraszamy w poniedziałek, 4 grudnia na Mszę św. wieczorną wraz z nabożeństwem do MB Śnieżnej Pani Naszej Chmieleńskiej, a we wtorek, 5 grudnia na Mszę św. wieczorną wraz z nabożeństwem do św. Michała Archanioła.
  5. W środę, 6 grudnia w dzień naszego Odpustu Parafialnego Msze św. w następującym porządku: 6:30. 9:00, o godz. 11:00 suma parafialna odpustowa z udziałem księży pochodzących z naszej Parafii i księży z dekanatu kartuskiego, o godz. 15.00 (dla dzieci) i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną na święto naszej parafii.
  6. W I czwartek miesiąca, tj. 7 grudnia modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:00.
  7. W piątek przeżywany uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. dodatkową o godz. 10:00 i o godz. 12:00 (w Godzinie Łaski).
  8. Rozprowadzamy „caritasowskie” świece adwentowe w cenie 10 PLN. Ofiary przeznaczone są na cele dobroczynne Caritas Diecezji Pelplińskiej.
  9. Caritas Parafialna ogłasza akcję: „Napełnij worek św. Mikołaja”. Produkty pozostawiamy w kruchcie naszej świątyni w niedziele: 10 i 17 grudnia. W tygodniu zaś od 11-15 grudnia w godz. 9:00-16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej. Zachęcamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w tej akcji. Do worka zbieramy artykuły spożywcze, słodycze itp., by później ofiarować je w prezencie najbardziej potrzebującym.
  10. Wszystkim Parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże.