Promocja ośmiu kandydatów na ministantów

Ostatnia niedziela roku liturgicznego, Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, była pierwszą niedzielą, w której ośmiu kandydatów na ministrantów mogło po raz pierwszy uroczyście odśpiewać hymn Liturgicznej Służby Ołtarza „Króluj nam, Chryste!”. Ceremonia, prowadzona przez Księdza Proboszcza, odbyła się na początku sumy parafialnej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza. Podczas tej Mszy św. chłopcy mogli już podjąć służbę przy ołtarzu.

Jako pamiątkę wydarzenia ministranci otrzymali legitymacje ministranckie oraz specjalne poduszki. Z jednej strony mają być one zachętą do odpoczynku po sumiennej służbie, z drugiej – warto, aby chłopcy nie przykleili się do nich na tyle, by nie móc pojawić się na porannym dyżurze. 

Dziękujemy p. Hannie i p. Piotrowi za uwiecznienie wydarzenia, a Adamowi, Kamilowi i Kacprowi za prowadzenie zbiórek dla kandydatów, na których chłopcy mogli zdobywać ministranckie szlify.