I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024 r.)

  1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, który jest okazją do osobistych postanowień i wyrzeczeń. Już dzisiaj rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  2. Dziękujemy za udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem i za udział we Mszy Świętej Środy Popielcowej.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: 1) droga krzyżowa w piątek o godzinie 16:00 i 18:00; 2) gorzkie żale w niedzielę o 15:00 z rozważaniem pasyjnym.
  4. Pragniemy przypomnieć, że za udział w gorzkich żalach i drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy dorosłych do jałmużny postnej jako tradycyjnej formy pokutnej obok modlitwy i postu. Ofiary jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego przez cały okres Wielkiego Postu.
  5. W przyszłą niedzielę, 25 lutego br. zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”.
  6. Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło św. Ap. Piotra i Pawła w Chmielnie” jest organizacją działającą przy naszej parafii i wspierającą ją w różnych inicjatywach. Zachęcamy do wsparcia naszego Stowarzyszenia poprzez darowiznę 1,5 % swojego podatku na nr KRS 0000582844.
  7. W poniedziałek 19 lutego w godz. 15:00-16:30 zapraszamy do salki św. Pawła rodziców i dzieci pierwszokomunijne na przymiarkę alb.
  8. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżywania okresu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.