II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024 r.)

  1. Trwa okres Wielkiego Postu, który w Kościele zachęca wiernych do pokuty oraz osobistych postanowień i wyrzeczeń.
  2. Dzisiaj ofiarności parafian polecamy zbiórkę do puszek na rzecz polskich misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16:00 i 18:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00 z kazaniem pasyjnym.
  4. Zachęcamy dorosłych do jałmużny postnej. Ofiary możemy składać do skarbonki pod chórem (skarbonka św. Antoniego). Najmłodsi mogą również uczyć się tej tradycyjnej formy. Dzieci składają ofiary do otrzymanych skarbonek miłosierdzia i przyniosą w darze dla najbiedniejszych w Niedzielę Palmową.
  5. Zapraszamy rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. na Msze św. wieczorną i spotkanie w czwartek, 29 lutego o godz. 18:00.
  6. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. Zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentu od godz. 17:00. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15:00, a także okazja do spowiedzi świętej. Komunia św. pierwszopiątkowa o godz. 16:00. W I sobotę miesiąca na Msze św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:00.
  7. W piątek, 1 marca i sobotę, 2 marca odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.
  8. Zapraszamy osoby wybierające się na Pielgrzymkę parafialną do Włoch na spotkanie w środę, 6 marca o godz. 19:00 w salce św. Pawła w Chmielnie. Prosimy zabrać na spotkanie dowód tożsamości oraz wpłatę w złotówkach.
  9. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.