III Niedziela Wielkiego Postu (3.03.2024 r.)

1. Trwa okres Wielkiego Postu, który w Kościele zachęca wiernych do pokuty oraz osobistych postanowień i wyrzeczeń.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas kolekty na inwestycje parafialne oraz podczas zbiórki na potrzeby misjonarzy „Ad Gentes”.
  3. Zachęcamy dorosłych do jałmużny jako tradycyjnej formy pokutnej, obok modlitwy i postu. Ofiary możemy składać do skarbonki pod chórem. Najmłodsi mogą również uczyć się tradycyjnej formy pokutnej. Dzieci składają ofiary do otrzymanych skarbonek i przyniosą w darze do kościoła w Niedzielę Palmową.
  4. Nabożeństwa wielkopostne:
    • droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16:00 (dla dzieci) i 18:00 (dla dorosłych i młodzieży);
    • wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzie w piątek o godz. 17:30;
    • gorzkie żale w niedzielę o 15:00 z kazaniem pasyjnym.
  5. Zapraszamy w najbliższych dniach do uczestnictwach w szczególnych nabożeństwach:
    • w pierwszy poniedziałek miesiąca (4 marca) na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Pani Naszej Chmieleńskiej;
    • w pierwszy wtorek miesiąca (5 marca) na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
  6. Zapraszamy osoby wybierające się na Pielgrzymkę parafialną do Włoch na spotkanie w środę, 6 marca o godz. 19:00 w salce św. Pawła w Chmielnie. Prosimy zabrać na spotkanie dowód tożsamości oraz wpłatę w złotówkach.
  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    • poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierza Królewicza (odpust w Kartuzach);
    • czwartek, 7 marca – rocznicę śmierci Sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika (1942 r.);
    • piątek, 8 marca – 552. rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.
  8. Spotkanie dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, którzy 19 kwietnia przyjmą sakrament bierzmowania, odbędzie się w piątek, 8 marca po wieczornej Mszy św. w kościele.
  9. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.