III Niedziela zwykła (21.01.2024 r.)

 1. Dzisiaj w Kościele Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
 2. Trwa w naszej Parafii Kolęda Duszpasterska. Cieszymy się, że możemy w ten sposób podtrzymywać polską tradycję i wypraszać Błogosławieństwo Boże dla naszych Parafian.
 3. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kolędy w proponowanym terminie, na Msze św. kolędową w niedzielę, 28 stycznia o godz. 16:00.
 4. W kalendarzu cywilnym przyjęło się wspominanie w dniu 21 i 22 stycznia wszystkich naszych kochanych Babć i Dziadków. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, życzliwość i wdzięczność.
 5. W niedzielę, 28 stycznia zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece komunijne i medaliki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 6. W czwartki zapraszamy na Godzinę Świętą od godz. 18:00, a w piątki modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. o godz. 18:45.
 7. W tygodniu wspominamy: – 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; – 25 stycznia – Nawrócenie św. Pawła, święto; – 26 stycznia – św. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, wspomnienie oraz rocznica śmierci ks. Gerarda Kulwickiego (+2003); – 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, wspomnienie.
 8. Msza św. wieczorna w sobotę, 27 stycznia o godz. 19:00, a od niedzieli 28 stycznia „wracamy” do porządku Mszy św. wieczornych o godz. 18:00.
 9. W środę, 31 stycznia od 13:00 do 13:45 w naszej parafii będziemy mogli oddać cześć Relikwiom Rodziny Ulmów.
 10. W naszej Parafii udzielamy sakramentu chrztu św. w 1. niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12:30. Spotkanie i katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę (poprzedzającą niedzielę chrztu) po Mszy św. wieczornej.
 11. Wszystkim Wam życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu. Szczęść Boże.