IV Niedziela zwykła (28.01.2024 r.)

 1. W minioną sobotę zakończyliśmy Kolędę Duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Chcę bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym i ks. Tomasza za gościnność, życzliwość, wyrazy sympatii i składane ofiary, które zostaną przekazane na nasze inwestycje parafialne. Cieszymy się, że mogliśmy się spotykać z Wami w Waszych domach, modlić się i wypraszać Boże Błogosławieństwo. Bardzo dziękujemy za wszystko.
 2. Msza św. wieczorna od niedzieli, 28 stycznia o godz. 18:00.
 3. W środę, 31 stycznia w godz. 13:00-13:45 w naszej parafii będziemy mogli oddać cześć Relikwiom Rodziny Ulmów. Zapraszamy na nabożeństwo.
 4. W środę, 31 stycznia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 5. W piątek, 2 lutego przypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy tego dnia na dodatkową Mszę św. o godz. 10:00, podczas której pobłogosławimy gromnice oraz poświęcimy świece. Dzień 2 lutego jest poświęcony osobom zawiązanym z życiem konsekrowanym. Ogarniamy pamięcią i modlitwą ludzi z zakonów i zgromadzeń zakonnych oraz kobiety samotne i wdowy, poświęcające swoje życie i miłość Chrystusowi i Kościołowi.
 6. W 1 sobotę miesiąca, tj. 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu Kościół tradycyjnie udziela błogosławieństwa
  św. Błażeja, do którego zwracamy się w chorobach gardła.
 7. W poniedziałek, 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławimy sól, chleb i wodę. Do św. Agaty zwracają się wierni w różnych nieszczęściach życiowych, chorobach, nawałnicach, trzęsieniu ziemi. Zabieramy do domów poświęcony „chleb i sól św. Agaty”.
 8. W najbliższym tygodniu dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. Zapraszamy na „Godzinę Świętą” od godz. 17:00. W I piątek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej, a Komunia św. o godz. 16:00.  W I sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:00.
 9. W I piątek i I sobotę odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.
 10. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu. Szczęść Boże.