Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Trzydziesty pierwszy dzień stycznia bieżącego roku był dla naszego dekanatu wyjątkowym czasem. We wszystkich jego kościołach peregrynował obraz wraz z relikwiami błogosławionej Rodziny Ulmów. Do naszej parafii przywieziono je z Sianowa. W naszej chmieleńskiej świątyni mieliśmy okazję czuwać przy nich od godziny 13:00 do 13:45. Była to dobra okazja do pogłębienia kultu tej Świętej Rodziny, której nie tak dawno obchodziliśmy beatyfikację. Nie zabrakło modlitwy, szczególnie z prośbą o ich wstawiennictwo dla naszej wspólnoty parafialnej oraz w naszych własnych intencjach. Nie zapominajmy o wstawiennictwie bł. Rodziny Ulmów w codziennej modlitwie oraz naśladujmy ich żywą i prostą wiarę oraz prawdziwe męstwo ku chwale Boga.
Błogosławiona rodzino Ulmów, Józefie i Wiktorio wraz z dziećmi, módlcie się za nami!
„Błogosławiona Rodzino Ulmów
Wzorze miłości i miłosierdzia.
Słowo przyjęłaś, w czyn wprowadziłaś,
Samarytańskim gestem bliźniego objęłaś.
Błogosławiona Rodzino Ulmów
Wzorze pokory, uczciwości i czystości
Złożyłaś całą ufność w Chrystusie
Naucz jak kochać, oddać w służbie swoje życie”.