Koncert „Kolęda Nadziei” w wykonaniu Artystów z Trójmiasta

Choć na ogół kolędy kojarzą nam się z radosnym śpiewem ku czci nowonarodzonego Jezusa, to ich zbiór sięga zdecydowanie dalej. Pieśni bożonarodzeniowe potrafią mieć wiele wymiarów, co mieliśmy okazję usłyszeć w naszej świątyni. Dzięki p. Krystianowi Iwanowi, p. Małgorzacie Priede, p. Annie Rocławskiej-Musialczyk oraz p. Tomaszowi Chyle mogliśmy przenieść się w zupełnie inny okres polskiej historii. Kolędy, które ww. artyści nam zaproponowali, przeniosły nas w trudny czas dla naszej ojczyzny, chociażby do zbrodni katyńskiej czy II wojny światowej. Dzięki pięknemu wykonaniu mogliśmy zgoła inaczej spojrzeć na to, jak nasi przodkowie przeżywali święta Bożego Narodzenia, a jednocześnie możemy być pełni podziwu, jak w tych ciężkich warunkach znajdowali pociechę w naszym Zbawicielu.

Bardzo dziękujemy Artystom z Trójmiasta za przedłużenie nam okresu świąt poprzez piękne wykonywanie pieśni bożonarodzeniowych, dzięki którym pamięć o naszych przodkach została przedłużona.