Uroczystość Najświętszej Trójcy (26.05.2024 r.)

 1. Kończy się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Pragnę podziękować wszystkim parafianom za wspólne modlitwy na nabożeństwach majowych, w kościele oraz przy krzyżach i figurach przydrożnych. To piękna tradycja przekazywana z pokolenia. Ufam, że dzięki Wam, drodzy Parafianie, przetrwa dalej.
 2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości I Komunii św.: kochanym dzieciom za uroczyste przeżycie tego dnia, ks. Tomaszowi, rodzicom dzieci za przekazane dary ołtarza, paniom Katechetkom: Irenie i Sylwii, panu organiście Błażejowi, paniom Mirce i Ludwice, panu Markowi, służbie liturgicznej i wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy przeżyć parafialną uroczystość.
 3. Zapraszamy dzieci klas 4. na 1. rocznicę I Komunii świętej. W poniedziałek, 27 maja od godz. 17:00 okazja do spowiedzi świętej, a o 17:30 nabożeństwo majowe oraz Msza św.
 4. Serdecznie zapraszamy na próbę dziewczynki do sypania kwiatków podczas Bożego Ciała i oktawy. Próba w poniedziałek (27 maja), wtorek (28 maja) i środę (29 maja) o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dziewczynki.
 5. W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym: 7:00, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00. Po uroczystej sumie o godz. 11:00 procesja ze sztandarami, feretronami i baldachimem oraz orkiestrą, ulicami Chmielna. Serdecznie prosimy o przygotowanie odświętne feretronów, sztandarów i baldachimu. Zachęcamy do przygotowania odświętnego wystroju naszych domów i posesji, a także zachęcamy do obecności na uroczystości Bożego Ciała w pięknych regionalnych strojach kaszubskich.
 6. W Uroczystość Bożego Ciała serdecznie zapraszamy na Godzinę Świętą od 17:00. W ten wyjątkowy czwartek chcemy trwać w modlitwie milczenia przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie jako wspólnota Parafialna.
 7. W środę, 29 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 8. Od soboty, 1 czerwca przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:45. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 9. W I sobotę miesiąca, tj. 1 czerwca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Msza św. o godz. 7:00 oraz modlitwę różańcową.
 10. Naszych chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek (31 maja) i I sobotę (1 czerwca).
 11. Wszystkim naszym parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże.