Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024 r.)

  1. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msze św. pierwszokomunijne o godz. 10:00 oraz 12:00. Msze św. niedzielne o godz. 7:00; 8:30 i 18:00.
  2. W „białym tygodniu” zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na nabożeństwa majowe i Msze święte. W poniedziałek o godz. 16:00 – Msza św. oraz wręczenie pamiątek I Komunii św. We wtorek, środę, czwartek i piątek na godz. 17:30 nabożeństwo majowe i Msza święta.  Zapraszamy w „białym tygodniu” wszystkie dzieci pierwszokomunijne. 
  3. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele – w niedziele i dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych także przy krzyżach i kapliczkach.
  4. W czwartek, 23 maja, o godz. 10:00 Msza św. na rozpoczęcie XXII Jarmarku Folklorystycznego i Przeglądu Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej Województwa Pomorskiego.
  5. W każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
  6. W przyszłą niedzielę chcemy serdecznie podziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa oraz za modlitwy, które towarzyszą naszej pracy duszpasterskiej: – Ks. Proboszcz, 29 maja obchodzi 30. rocznicę święceń kapłańskich; – Ks. Tomasz, 23 maja obchodzi 4. rocznicę święceń kapłańskich.
  7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: – w poniedziałek, 20 maja – NMP Matki Kościoła, drugi dzień „Zielonych Świątek”; – w środę, 22 maja –  św. Ritę; – w czwartek, 23 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; – w piątek, 24 maja –  Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.
  8. Dekanat kartuski organizuje wyjazd na 28. edycję Ogólnopolskiego Spotkania Młodych – Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca pod hasłem: „Wracaj do domu!” Zapisy przyjmuje ks. Tomasz Mizyk – wikariusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach (tel. 516 510 913) do 28 maja. Koszt wyjazdu 150 zł. Wyjazd o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy!
  9. Serdecznie zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków podczas Bożego Ciała i oktawy. Próby w poniedziałek (27 maja), wtorek (28 maja) i środę (29 maja) o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dziewczynki.
  10. Wszystkich Parafian zawierzamy Pani Naszej Chmieleńskiej. Szczęść Boże.