Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024 r.)

  1. Dziękujemy za wspólnie przeżyty czas Wielkiego Postu, za budującą obecność na Drodze Krzyżowej i na nabożeństwach Gorzkich Żali, podczas rekolekcji wielkopostnych oraz uroczystości Wielkiego Tygodnia. Składamy wyrazy wdzięczności Naszym Strażakom za pomoc w zabezpieczeniu trasy drogi krzyżowej ulicami Chmielna.
  2. Msze Święte w święta: I święto – 6:00 łącznie z procesją rezurekcyjną, 9:00, 11:00 i 18:00; II święto – 7:00; 9:00; 11:00; 18:00.
  3. Pragniemy serdecznie podziękować za życzenia, za wyrazy wdzięczności i życzliwości, za kwiaty i modlitwy ofiarowane nam z okazji Dnia Kapłańskiego. Bardzo dziękujemy. Chcielibyśmy również podziękować osobom, które obdarowały nas produktami na stół wielkanocny. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła wraz z Grobem Pańskim oraz przyczynili się do pięknego i radosnego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Chciałbym podziękować ks. Tomaszowi za duchowe przygotowanie do świąt, m.in. za kazania pasyjne. Wyrazy wdzięczności składam p. Ludwice i p. Tadeuszowi, p. Mirosławie i p. Markowi, p. Zygmuntowi i p. Elżbiecie, naszym klerykom, Dominikowi oraz Adamowi, i naszym ministrantom i ceremoniarzom. Bardzo dziękuję Parafialnemu Caritas na czele z p. Wandą za przygotowanie upominków świątecznych dla naszych Seniorów. Dziękujemy za wspólne przeżycie Poranka Wielkanocnego i całego dzisiejszego święta, paniom i panom od chorągwi i baldachimu, młodzieży z zespołu „Chmielanie” oraz p. Błażejowi i członkom orkiestry.
  4. Od Wielkiego Piątku trwamy na modlitwie Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy codziennie na nowennę przed mszą św. wieczorną 17:45.
  5. W poniedziałek wielkanocny, tj. 1 kwietnia zapraszamy na 17:30 na różaniec, Mszę św. i nabożeństwo do Pani Chmieleńskiej, MB Śnieżnej. W pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
  6. W najbliższym tygodniu dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. Zapraszamy na „Godzinę Świętą” od godz. 17:00. W I piątek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej, a Komunia św. o godz. 16:00. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:00.
  7. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W związku z Niedzielą Miłosierdzia Bożego i tygodniem Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Zapraszamy w Niedzielę Miłosierdzia na nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00.
  8. Wszystkim życzymy radości i mocy Zmartwychwstałego. Szczęść Boże.