V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024 r.)

 1. Trwa okres Wielkiego Postu, który w Kościele zachęca nas do pokuty oraz osobistych postanowień i wyrzeczeń.
 2. Zachęcamy dorosłych do jałmużny postnej. Ofiary możemy składać do skarbonek pod chórem. Dzieci składają ofiary do otrzymanych skarbonek miłosierdzia i przyniosą w darze dla najbiedniejszych w Niedzielę Palmową.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godzinie 16:00;
  • koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 17:30 (Msza św. o 18:00)
  • gorzkie żale w niedzielę o 15:00 z kazaniem pasyjnym.
 4. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. dodatkową o godz. 10:00. Zachęcamy do obecności na Mszy św. i zachowania świątecznego charakteru nie z konieczności, lecz z potrzeby serca.
 5. W środę, 20 marca, zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie rodziców młodzieży, która 19 kwietnia przyjmie sakrament bierzmowania.
 6. W piątek, 22 marca, zapraszamy całą parafię na drogę krzyżową ulicami Chmielna. Msza św. o godz. 18:00 i po niej rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Przejdziemy przy Urzędzie Gminy, w dół w stronę jeziora ul. Świętopełka, następnie ul. Grzędzickiego przy Zespole Szkół i przy Posterunku Policji wrócimy do kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczną się w sobotę, 23 marca, Mszą św. o godz. 18:00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi O. Redemptorysta. Program rekolekcji zostanie zamieszczony w gazetce parafialnej, na stronie parafialnej oraz parafialnym Facebooku.
 8. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.