IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2024 r.)

  1. Trwa okres Wielkiego Postu, który w Kościele zachęca wiernych do pokuty oraz osobistych postanowień i wyrzeczeń.
  2. Nabożeństwa wielkopostne:
    • droga krzyżowa w piątek o godzinie 16:00 (dla dzieci) i 18:00 (dla dorosłych i młodzieży).
    • gorzkie żale w niedzielę o 15:00 z kazaniem pasyjnym.
  3. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i misyjne. Zapraszamy na „Godzinę Świętą” od godz. 17:00. W piątek o godz. 17:30 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  4. Zachęcamy dorosłych do jałmużny jako tradycyjnej formy pokutnej obok modlitwy i postu. Ofiary możemy składać do skarbonki pod chórem. Najmłodsi mogą również uczyć się tradycyjnej formy pokutnej. Dzieci składają ofiary do otrzymanych skarbonek i przyniosą w darze do Kościoła w Niedzielę Palmową.
  5. Zachęcamy do wsparcia Kartuskiego Hospicjum przez zakup „Wielkanocnego Jajka” (18 PLN).
  6. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.