Mistrzostwa Służb Liturgicznych w piłkę halową

Na długo w pamięci ministrantów naszej parafii zostanie dzień 25 listopada 2023 r. Była to bowiem najbardziej sportowa sobota ostatnich miesięcy. 

Na godz. 9:00 stawiliśmy się w Przodkowie, by wziąć udział w Mistrzostwach Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w piłkę halową na etapie dekanalnym. Najpierw odbyły się rozgrywki w najmłodszej kategorii (2012-2016). W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z ministrami z parafii Borowo, którą pokonaliśmy pewnie – 3:0. W półfinale musieliśmy jednak uznać wyższość rywali z Sianowa (0:2), a w meczu o 3. miejsce – z Somonina (1:3). Ostatecznie zawody ukończyliśmy na 4. miejscu. 

Następnie przystąpiliśmy do meczów kategorii „lektor młodszy” (2008-2011). Tam, na etapie ćwierćfinału, czekali na nas ministranci z Sianowa, których po bardzo zaciętym spotkaniu pokonaliśmy 2:0. Półfinał był dla nas jeszcze bardziej wymagający. Po upływie regulaminowego czasu gry z gospodarzami turnieju remisowaliśmy 1:1. Zwyciężyliśmy jednak konkurs rzutów karnych 2:1. Finał rozgrywek przerósł nasze apetyty – pokonaliśmy w nim ministrantów z Goręczyna aż 6:0, stając się jednocześnie mistrzami dekanatu kartuskiego. Ponadto Oskar Szyca został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Radośni i zmęczeni, z pucharem w ręku, wróciliśmy do salki parafialnej na pizzę i wspólne oglądanie meczu na szczycie Premier League: Manchester City vs. Liverpool.

Następny etap rozgrywek odbędzie się wiosną w Starej Kiszewie. Będziemy tam walczyć o awans do etapu diecezjalnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Biuro Rachunkowe Anna Daleka-Socha za zasponsorowanie wszystkim naszym zawodnikom kompletów strojów. Jeszcze piękniej na ich tle błyszczy zwycięski puchar.