VI Niedziela zwykła (11.02.2024 r.)

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę karnawału. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11:00 do Mszy św. wieczornej, w poniedziałek, 12 i wtorek, 13 lutego od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich parafian do nawiedzenia świątyni i adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. W dniach 11-17 lutego w Kościele przeżywamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Cały okres Wielkiego Postu jest w Kościele czasem pokuty. Katolicy powinni powstrzymywać się od zabaw, dyskotek, a włączyć się w pełnienie dzieł pokuty i miłosierdzia. Zachęcamy do osobistych postanowień i wyrzeczeń w tym czasie.
  4. W dniu 14 lutego – Środa Popielcowa. Msze święte odprawiamy w porządku następującym: 7:00, 10:00, 16:00, 18:00. Łącznie z każdą Mszą Świętą – ceremonia posypywania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy, tzw. ścisły post, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: 1) Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16:00 dla dzieci i 18:00 dla młodzieży i dorosłych (Msza św. ok. 18.30); 2) Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00 z kazaniem pasyjnym.
  6. W środę, 21 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 chcielibyśmy zainaugurować/rozpocząć peregrynację Ikony MB Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej Parafii. Od niedzieli 11 lutego będzie możliwość rezerwacji/zaproszenia „Ikony” do rodzin naszych Parafian. Rodzina zabiera do swojego domu Ikonę MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej i następnego dnia na Mszę św. wieczorną przynosi do kościoła, aby mogła zabrać do domu następna rodzina. Rezerwacji terminu „zabrania Ikony” dokonujemy albo przez stronę parafii w przygotowanej zakładce „Peregrynacja Ikony”, bądź w biurze parafialnym po Mszach św.
  7. Pragniemy w naszej parafii otworzyć drugi w tym roku szkolnym nabór na ministrantów. Pierwsza zbiórka dla chętnych chłopców odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 lutego, o godz. 11:00 w salce parafialnej św. Pawła.  
  8. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w kolejnym tygodniu i zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Szczęść Boże.