Peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Maryja, Matka Nieustającej Pomocy, stała się z woli Stolicy Apostolskiej Główną Patronką diecezji pelplińskiej. Zapraszamy ją więc, aby odwiedziła nasze domy i rodziny poprzez peregrynację jej wizerunku. Wspólna modlitwa, zwłaszcza w formie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie okazją do proszenia Jej w intencjach Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy modlić się za nasze rodziny: małżonków, dzieci i osoby starsze oraz zawierzać ludzi młodych, poszukujących drogi własnego powołania, także do życia kapłańskiego i zakonnego.

W naszej parafii peregrynację ikony rozpoczniemy 21 lutego (tj. środa), a zakończymy 27 czerwca 2025 r. Rezerwacji można dokonać albo za pomocą poniższego formularza, albo osobiście w biurze parafialnym. Dla usprawnienia organizacji rezerwacja ikony będzie przebiegać według poniższych zasad:

  1. Na jeden dzień roku zarezerwować może tylko jedna rodzina (lub więcej, o ile mieszkają pod tym samym adresem).
  2. By zarezerwować termin, należy kliknąć w wybrany dzień roku (dostępne są dni na rok w przód), a następnie uzupełnić pola formularza dostępne pod kalendarzem. Pamiętaj, aby w ostatnim polu przepisać cztery znaki uwierzytelniające.
  3. Po kliknięciu przycisku „Wyślij” na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłane najpierw potwierdzenie otrzymania zgłoszenia, a następnie (w ciągu 24 h) wiadomość o akceptacji rezerwacji bądź informacja o jej odrzuceniu. W razie jakichkolwiek problemów z procesem rezerwacji, zapraszamy do biura parafialnego lub kontaktu z Wikariuszem Parafii (dane kontaktowe dostępne są tutaj).
  4. Ikonę należy zabrać do domu wieczorem dnia poprzedzającego zarezerwowany termin i oddać w dniu rezerwacji, przed wieczorną Mszą św. Miejscem odbioru i oddania ikony jest kościół parafialny. Dla przykładu: Jeśli zarezerwowano termin 1 czerwca, należy 31 maja po wieczornej Mszy św. odebrać ikonę od duszpasterza i 1 czerwca przed Mszą św. wieczorną zwrócić ikonę duszpasterzowi, by ten mógł przekazać ją następnej rodzinie.
  5. Do ikony zostanie dołączona książeczka, przygotowana przez Wydział Duszpasterski, z ujednoliconym tekstem modlitwy nowennowej. Dołączony zostanie do niej tekst modlitwy za diecezję, o powołania oraz w intencji rodzin.
Wczytuję kalendarz...
Powered by Booking Calendar
-
Dostępne
20
-
Zajęte
20
-
Oczekuje na rozpatrzenie


captcha