XXVII Niedziela zwykła (8.10.2023 r.)

  1. Trwa październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na modlitwę różańcową w naszym kościele: codziennie o godzinie 17:30 (dla wszystkich), a dla dzieci w środę o godzinie 16:00.
  2. Druga niedziela miesiąca jest w naszej parafii szczególnym czasem wdzięczności dla wszystkich parafian za zrozumienie i wspólną troskę o naszą świątynię i obiekty parafialne. Za wszelkie ofiary składane podczas kolekty niedzielnej i prywatnie bardzo dziękujemy.
  3. Zapraszamy młodzież od kl. 7. szkół podstawowych na pierwsze spotkanie oazowe. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00, a po niej udamy się do salki parafialnej, by wspólnie dobrze spędzić czas.
  4. Spotkanie organizacyjne dla uczniów kl. 1. szkół ponadpodstawowych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się 12 października (tj. czwartek) o godz. 18:45 w kościele. Natomiast spotkanie dla uczniów kl. 8. szkół podstawowych, którzy pragną rozpocząć swoje przygotowanie, odbędzie się dzień później, tj. 13 października również o godz. 18:45 w kościele. Na spotkanie to zapraszamy zarówno młodzież, jak i rodziców.
  5. W dniu 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim nauczycielom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.
  6. W przyszłą niedzielę (15.10) obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka do skarbonek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  7. Już niedługo w Kościele obchodzimy święta: Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych. Od dzisiaj można zabrać do wypisania kartki wypominkowe jednorazowe i na tzw. msze św. zbiorowe. Wypisane kartki przynosimy do biura parafialnego. Natomiast wypominki roczne prosimy zgłaszać w biurze parafialnym przez cały listopad.
  8. Przypominamy o zgłaszaniu informacji o grobach zaniedbanych i wolnych miejscach. Jeśli nie będziemy mieli informacji o tych opuszczonych grobach, staną się miejscami nowych pochówków.
  9. Wszystkim naszym parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże.