Liturgiczna Służba Ołtarza

357698753_253529377319740_6300494293254329947_n

Kim jest ministrant?

Ministrant jest tym, który pomaga przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw. Usługuje on zarówno kapłanowi, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do złożenia ofiary eucharystycznej, ale i wiernym zgromadzonym w kościele, wskazując np. momenty zmiany postawy. Jest również tym, który niesie znaki. Do jego zadań należy przygotowanie wszystkich naczyń i sprzętów używanych podczas sprawowania liturgicznych obrzędów. Jednocześnie można powiedzieć, że ministrant sam jest znakiem. Ministrant przez swoją służbę wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych. Dzięki jego posłudze może stać się jasne, że „uczestniczyć w liturgii” to nie to samo, co bierne oglądanie spektaklu w teatrze, ale żywe spotkanie z żywym Bogiem. ,,Uczestniczyć w liturgii” to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując.

Jeśli więc chcesz...​

służyć Panu Bogu

poznawać liturgię

kształtować swój charakter

świetnie bawić się na wspólnych wyjazdach

poznać nowych kolegów

grać w każdą sobotę w piłkę nożną halową

... wspólnota liturgicznej służby ołtarza jest właśnie dla Ciebie!